DOMOFONY I WIDEODOMOFONY KRAKÓW - MONTAŻDomofony dla domów i firm montaż – Kraków

W dzisiejszych czasach domofony z uwagi na swoją prostotę i użyteczność stają się już tradycyjnym elementem wyposażenia każdego domu i firmy w Krakowie czy innym mieście. Jak każdy system, również i ten ewoluował na przełomie ostatnich kilkunastu lat, wzbogacając zwykłą słuchawkę dźwiękową domofonów o kolorowy obraz wysokiej jakości z możliwością sterowania bramą, furtką oraz elementami automatyki budynkowej.

Nietrudno jest sobie wyobrazić, jak uciążliwe byłoby życie bez tego niewielkiego urządzenia. Wystarczy wziąć tutaj za przykład wielopiętrowy blok mieszkalny. Nie mając domofonu, musielibyśmy naruszać naszą prywatność i bezpieczeństwo za każdym razem wizyty nieoczekiwanego gościa. Często nie doceniamy tego wynalazku, a jak się okazuje, domofony po prostu ułatwiają komunikację w codziennym życiu.

Jakie są główne powody dużej popularności domofonów?

Wygoda, kontrola i bezpieczeństwo – tak w skrócie można opisać główne zalety tej gałęzi elektroniki. Montaż domofonu analogowego zalicza się do prostych i niedrogich instalacji dźwiękowych umożliwiających komunikację na nieduże odległości. Bez wyjątków takie domofony polecane są tam, gdzie liczba lokatorów i kontrolowanych wejść ograniczona jest do minimum. Na tę chwilę tego typu systemy pracują jeszcze w zdecydowanej większości budynków, np. na terenie miasta Kraków domofony analogowe są tradycyjnym elementem wyposażenia większości kamienic.
domofony - montaż domofonu kraków
Z kolei nieco większa liczba mieszkań oraz konieczność wprowadzenia szerszych możliwości dostępu do obiektu np. poprzez kod lub kartę sprzyjają wykorzystaniu bardziej rozbudowanych paneli domofonów zewnętrznych pracujących w systemach cyfrowych. System taki jest otwarty na rozbudowę i wymaga mniejszej ilości okablowania niż wspomniany domofon analogowy.

Domofony Kraków

W celu poprawy bezpieczeństwa można zastosować wideodomofon. Zewnętrzny domofon wyposażony jest w kamerę, natomiast na panelu wewnętrznym znajduje się monitor wyświetlający rejestrowany obraz. Domofony tego typu są chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych oraz mają szerokie zastosowanie w nieco większych obiektach użyteczności publicznej czy komercyjnej. Starannie zamontowane domofony przez naszego instalatora w Krakowie z pewnością usprawnią funkcjonowanie każdego obiektu i zwiększą bezpieczeństwo na jego terenie.

Czy okablowanie domofonu zawsze jest konieczne?

Nie. Jeżeli wykluczasz prowadzenie przewodów np. w świeżo wykończonym budynku, polecamy skorzystanie z domofonu bezprzewodowego, który także bezprzewodowo pozwoli na sterowanie bramą wjazdową czy furtką.

Postaw na usługi doświadczonych specjalistów - montaż domofonu Kraków

Możemy podjąć się realizacji każdego projektu, każdorazowo staramy się w pełni dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Instalujemy funkcjonalne domofony, urządzenia sprawdzone, w tym sprzęt do zastosowania prywatnego. Wszystkim klientom z Krakowa możemy zaproponować konkurencyjną ofertę z zachowaniem wysokiej jakości usług. Przy systemach przewodowych w estetyczny sposób maskujemy instalację i dbamy o to, aby montowane urządzenia, zarówno domofony, jak i elektronika użytkowa w żaden sposób nie zakłócały stylu pomieszczeń, w których się znajdują.

Montaż domofonu Kraków

Zapraszamy do kontaktu klientów biznesowych z Krakowa i okolic, których interesuje kontrola odstępu oraz szczegóły związane z działaniem tego rodzaju systemu. Więcej na temat opisanych rozwiązań dowiedzą się Państwo podczas wizyty w naszym biurze w Krakowie.


Przycisk konfigurator wyceny