Sprawdź co kupujesz >>

Lubię to!

Technologia Sony Effio

 

 
 
Technologia Sony Effio 
--------------------------------------------
 
Rok 2009 przyniósł użytkownikom usług z zakresu monitoringu prawdziwy przełom. Stało się to za sprawą firmy Sony oraz jej nowego układu do obróbki obrazu, nazwanego effio (w Polsce kamery wyposażone w ten system zaczęły się pojawiać pod koniec 2010 r). Nie wszyscy jednak do dzisiaj wiedzą, czym właściwie są kamery sony effio. Nazwa ta stanowi skrót angielskiego sformułowania „Enhanced Features and Fine Image Processor”, a kryje się pod nią układ przeznaczony do obsługi wysokorozdzielczych kamer przemysłowych.
 
 
Początkowo rozwiązanie to było dostępne w dwóch rodzajach: effio oraz effio-e (ten ostatni miał stanowić, w zamierzeniu producenta, wersję ekonomiczną, pozbawioną kilku funkcji modelu effio, takich jak: WDR, 3D DNR, detekcja twarzy, spowolniona migawka). Zaproponowana innowacja  polega na osiągnięciu niespotykanej dotychczas rozdzielczości: 700 linii w kolorze – rezultat ten potwierdziły badania laboratoryjne.
 
 
 
Układ został ponadto wyposażony w wiele innych użytecznych atrybutów. Chodzi tu przede 
wszystkim o redukcję szumów - funkcję, która zmniejsza szumy sygnału w celu poprawy jakości obrazu z kamery. Szczególnie mocno redukuje szumy generowane z obszarów bardzo słabo oświetlonych. Effio-e wykorzystuje system redukcji 2D-NR, natomiast wersje effio-p i effio-s zaopatrzone są w redukcję 3D-NR, opierającą się na zmianach obrazu w czasie. Technologia wykorzystana do redukcji szumów uległa daleko idącemu udoskonaleniu w stosunku do modeli wcześniejszych, poprzez otrzymanie ostrości obrazu bez jakichkolwiek cech jego rozmywania. Kolejną funkcją układu jest znakomita reprodukcja kolorów przy różnych źródłach światła w szerokim zakresie temperatur barwowych: od 1800°K do 10500°K. 
 
Ale najważniejsza i najbardziej rewolucyjna cecha układu effio to osiągana dzięki niemu 
rozdzielczość. Uzyskanie tak wysokiego jej poziomu było możliwe dzięki połączeniu układu z 
odpowiednim przetwornikiem. Produkty spod znaku effio działają we współpracy z trzema 
rodzajami przetworników CDD: 960H, 760H oraz 510H, należy jednak uczciwie przyznać, że 
jedynie zastosowanie kombinacji: effio DSP + przetwornik Sony EXView HAD CCD II 960H 
zapewnia osiągnięcie rozdzielczości na poziomie najwyższym, tj. 700 TVL
.
Nie wszyscy producenci zdecydowali się jednak wprowadzić w obieg ten najbardziej optymalny zestaw; część z nich postawiła na kamery zaopatrzone w słabszy przetwornik CCD ICX639BK, który pozwala uzyskać maksymalnie rozdzielczość 600 TVL. Firmy te nie zawsze czują się w obowiązku informować klienta o wbudowaniu mniej wydajnego przetwornika. Używają nazwy „effio” wraz z zapewnieniem o najlepszej rozdzielczości, świadomie wprowadzając kupujących w błąd. Jeżeli więc podejmuje się decyzję o nabyciu kamery z układem effio, zawsze należy dokładnie sprawdzić, czy słowna deklaracja producenta znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.
 
Jak dużo dzisiaj zapłacimy za kamery sony effio? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie 
będzie oczywiście jednoznaczna – na rynku dostępne są rozmaite wersje nowoczesnych kamer przemysłowych, różniące się zarówno parametrami, jak i wyglądem czy przeznaczeniem. Możemy się zatem zaopatrzyć w kamery kopułowe, kompaktowe, tubowe czy szybkoobrotowe. Jeśli poświęcimy parę chwil na przegląd branżowych stron internetowych, zauważymy, że istnieje zarówno szansa znalezienia produktów w cenie nieprzekraczającej 300 zł, jak i możliwość zakupu kamer wartych kilka tysięcy. Wszystko zależy więc od tego, jakie fundusze możemy na ten cel przeznaczyć oraz czego konkretnie oczekujemy od naszego nabytku. Jedno jest pewne – dzięki układowi effio monitoring video wkroczył w nową erę. 

Kamery do monitoringu - telewizja przemysłowa

W obecnych czasach monitoring stanowi nieodłączny element naszego życia. Dzięki niemu można kontrolować obiekty użyteczności publicznej i instytucje prywatne. Coraz częściej stosowany jest także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów proponujemy różnorodne kamery do monitoringu. Telewizja przemysłowa, czyli system przekazywania obrazu w zamkniętej przestrzeni pozwala na nadzór określonych pomieszczeń. Jest stosowana w obiektach usługowo-handlowych, ale też w prywatnych przedsiębiorstwach i firmach. Telewizja przemysłowa to środek przeznaczony do obserwacji, rejestrowania i sygnalizowania zdarzeń, świadczących o niebezpieczeństwie i zagrożeniu. Znajdziecie tu Państwo kamery do minitoringu takie jak CVI Full HD, Turbo HD HQ-VISION, rejestratory HD-CVI, rejestratory Turbo HD HQ-VISION, kamery CCTV i wiele innych. Wysoko wyspecjalizowane urządzenia zwiększą bezpieczeństwo Państwa otoczenia i chronionej przestrzeni. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wygodę i duży wybór metod płatności zapewnia Transferuj.pl

X
ELEKTRONICZNE SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ
Kamery, Telewizja Przemysłowa CCTV IP, Alarmy, Domofony, Sieci komputerowe, Anteny WIFI, Kontrola dostępu, Rejestracja czasu pracy
Sklep, Dystrybucja
Instalacje, Usługi
W naszym sklepie mogą Państwo zakupić nowy, oryginalny sprzęt z pełną gwarancją producenta. Zestawy do monitoringu, zestawy alarmowe, zestawy bezprzewodowe, urządzenia sieciowe IP.
Oferujemy również montaż kamer monitoringu, instalacje alarmowe, montaż domofonów, systemy bezprzewodowe, instalacje kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy, instalacje nisko-prądowe. Nasze usługi objęte są pełną gwarancją. Sprawdź nasze realizacje i referencje.