Sprawdź co kupujesz >>

Lubię to!

Monitoring przez Internet

Artykuł

Jak ustawić Monitoring przez Internet? 

 
Wielu naszych klientów często pyta w jaki sposób można ustawić Rejestrator aby obraz z kamer był również dostępny w sieci Internetowej tzn. dostępny z dowolnego komputera podłączonego do Internetu przy wykorzystaniu choćby przeglądarki Internetowej. 
 
Instrukcja ustawienia przy stałym adresie IP. W przypadku zmiennego adresu należy zarejestrować DDNS. 
 
Instrukcja konfiguracji sieci rejestratora BCS
 
W tym artukule przedstawiamy jak ustawić rejestrator BCS do podglądu przez Internet. Jeżeli będą mieć Państwo jakieś wątpliwości lub pytania podczas konfiguracji swojego rejestratora służy wsparciem technicznym i pomocą pod nr 883 287 742.
 
Proszę jednak pamiętać, że pełnej pomocy technicznej udzielamy naszym klientom, którzy skorzystali z naszej oferty. Należy unikać nie pewnych źródeł a korzystać tylko z ofert sprawdzonych firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Dzięki temu mają Państwo gwarancję otrzymania produktów z pełną gwarancją i rzetelnym wsparciem technicznym. 
 
Informacje ogólne
 
Aby rejestrator działał w sieci Internetowej należy najpierw połączyć go kablem sieciowym do portu RJ45 z urządzeniem sieciowym najczęściej Routerem. Następnie należy ustalić adres IP lokalny naszego Routera (domyślnie najczęściej są to adresy IP w przedziałach 10.0.0.1, 192.168.1.1). 
 
Należy sprawdzić czy nasz komputer ma połączenie z Internetem poprzez wejście na jakąkolwiek stronę w przeglądarce. 
 
Konfiguracja Rejestratora dla Usługi Monitoring przez Internet
 
Aby nadać w rejestratorze odpowiednie adresy i porty musimy poznać zasadę adresacji w naszej sieci lokalnej. W tym celu klikamy przycisk 
 
START/Uruchom/ wpisujemy "CMD"
 
Pojawi się okno MS-DOS w którym należy wpisać: ipconfig 
 

Konfiguracja Rejestratora dla Usługi Monitoring przez Internet

 

Adres IPv4 - to adres IP naszego komputera w sieci 
 
Default Gateway (brama) - to adres Routera w sieci w tym przypadku 192.168.0.1
 
Kiedy już znamy adres naszego Routera wchodzimy na ustawienia sieci Rejestratora. 
 
W menu Rejestratora wybierz: Ustawienia / Sieć
 

Monitoring przez internet - instrukcja ustawienia przy stałym adresie IP.

 

IP adres: pierwsze trzy cyfry przepisujemy z adresu IP naszego routera, ostatnia cyfra musi być inna. Np. 192.168.0.100 to adres naszego komputera więc adres rejestratora może być np. 192.168.0.110 
 
Maska - przepisujemy z CMD
 
Brama - Przepisujemy bramę z CMD tj. adres routera w sieci 
 
Porty TCP i UDP zostawiamy bez zmian, na nich odbywa się transmisja danych. 
 
HTTP Port - to port komunikacyjny wykorzystywany do logowania do rejestratora przez przeglądarkę Internetową. Jeżeli żadna inna aplikacja w siec nie korzysta z tego portu to zostawiamy 80. 
 

Monitoring przez internet - Instrukcja ustawienia przy stałym adresie IP.

 

dodatkowo DNS poniżej - zaznaczymy  Use the following DNS server address
 
Preferred DNS Server - adres bramy tj. ...0.1
 
Alternate Dns Server: można wprowadzić np. serwer DNS TP 194. 204.152.34
 
Klikamy OK i Zapisz.
 
 
 
Konfiguracja Routera 
 
Połączene z rejestratorem z "zewnątrz" a więc z dowolnego komputera nie będącego w siec lokalnej a będącego w sieci Internet jest możliwa tylko przy odpowiednim skonfigurowaniu routera, który posiada włączoną zaporę sieciową (firewall) choroniącą go przed wirusami, trojanami i innymi zagrożeniami w sieci. 
 
Router można ustawić na dwa sposoby. 
 
Funkcja DMZ 
 
Opcja ta pozwala na najszybsze udostępnienie podglądu przez Internet, ale otwiera wszystkie możliwe dojścia i porty do rejestratora z Internetu - zatem ze względów bezpieczeństwa nie jest polecana. 
 
W tym celu wchodzimy w przeglądarkę Internetową. Wpisujemy adres naszej bramy, routera. Otwiera się okno logowania do routera na którym należy wpisać hasła dostępowe najczęściej jest są to:
 
admin, admin
 
user, admin 
 
Po zalogowaniu się do Routera w liście ustawień szukamy opcji DMZ, aktuwujemy ją wpisując adres lokalny rejestratora np. 192.168.0.110
 
Zatwierdzamy zmiany.
 
Drugi sposób to: Funkcja Virtual Server
 
O tyle bezpieczniejszy, że otwieramy tylko konkretne porty pod którymi rejestrator ma być widziany z Internetu. Funkcja ta uu różnych producentów urządzeń posiada różne nazwy zatem może to być również: Port Forwarding lub Serwery LAN. A więc podonie jak wyżej logujemy się do routera wpisując do przeglądarki adres bramy.
 
I w odpowiednich rubrykach należy wpisać odpowiedni porty rejestratora w tym przypadku port TCP 37777 i UDP 37778 oraz port HTTP 80 - wszyskie na adres IP Rejestratora czyli 192.168.0.110 
 
Zatwierdzamy zmiany i od tej pory Monitoring przez Internet mamy aktywny.
 
Wystarczy wpisać w przeglądarkę adres IP zewnętrzny naszej sieci (IP stałe od dostawcy) i pojawi się okno logowania do rejestratora. Takie okno możesz również zobaczyć klikając poniżej nasz link do Rejestratora. 
 

Monitoring przez internet - oglądaj na żywo

Monitoring przez internet - logowanie do panelu umożlwiającego oglądania obrazu z kamer

Kamery do monitoringu - telewizja przemysłowa

W obecnych czasach monitoring stanowi nieodłączny element naszego życia. Dzięki niemu można kontrolować obiekty użyteczności publicznej i instytucje prywatne. Coraz częściej stosowany jest także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów proponujemy różnorodne kamery do monitoringu. Telewizja przemysłowa, czyli system przekazywania obrazu w zamkniętej przestrzeni pozwala na nadzór określonych pomieszczeń. Jest stosowana w obiektach usługowo-handlowych, ale też w prywatnych przedsiębiorstwach i firmach. Telewizja przemysłowa to środek przeznaczony do obserwacji, rejestrowania i sygnalizowania zdarzeń, świadczących o niebezpieczeństwie i zagrożeniu. Znajdziecie tu Państwo kamery do minitoringu takie jak CVI Full HD, Turbo HD HQ-VISION, rejestratory HD-CVI, rejestratory Turbo HD HQ-VISION, kamery CCTV i wiele innych. Wysoko wyspecjalizowane urządzenia zwiększą bezpieczeństwo Państwa otoczenia i chronionej przestrzeni. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wygodę i duży wybór metod płatności zapewnia Transferuj.pl

X
ELEKTRONICZNE SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ
Kamery, Telewizja Przemysłowa CCTV IP, Alarmy, Domofony, Sieci komputerowe, Anteny WIFI, Kontrola dostępu, Rejestracja czasu pracy
Sklep, Dystrybucja
Instalacje, Usługi
W naszym sklepie mogą Państwo zakupić nowy, oryginalny sprzęt z pełną gwarancją producenta. Zestawy do monitoringu, zestawy alarmowe, zestawy bezprzewodowe, urządzenia sieciowe IP.
Oferujemy również montaż kamer monitoringu, instalacje alarmowe, montaż domofonów, systemy bezprzewodowe, instalacje kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy, instalacje nisko-prądowe. Nasze usługi objęte są pełną gwarancją. Sprawdź nasze realizacje i referencje.