Sprawdź co kupujesz >>

Lubię to!

Monitoring IP

 

 

Jak działa Monitoring sieciowy? 

 
Monitoring sieciowy to w skrócie transmisja obraz i dźwięku za pomocą sieci komputerowej gdzie każde urządzenie posiada swój własny unikalny adres IP. Dzięki adresom IP urządzenia jak kamery, rejestratory, serwery sieciowe, routery są przez siebie wzajemnie identyfikowane co umożliwia im komunikację. Monitoring IP to obecnie coraz szybciej rozwijająca się dziedzina w profesjonalnych systemach zabezpieczeń. 
 
Zalety monitoringu sieciowego
 
Monitoring z wykorzystaniem sieci Internetowej otwiera zupełnie nowe możliwości dotychczas nie dostępne dla tradycyjnej, konwekcjonalnej telewizji przemysłowej CCTV. Każda kamera IP jest całkowicie niezależnym urządzeniem co oznacza, że posiada interfejs sieciowy, swój własny panel konfiguracyjny, serwer web umożliwiający podgląd obrazu przez Internet. Dzięki temu mamy możliwość oglądania obrazu z dowolnej kamery przy pomocy dowolnego komputera podłączonego do sieci Internet przewodowo lub bezprzewodowo. Konfiguracja kamery IP odbywa się poprzez przeglądarkę internetową, zdalnie przez aplikację dedykowaną z wykorzystaniem interfejsu RJ45 lub komunikację bezprzewodową 802.11 b/g.
 
Kamery IP ponadto oferują wyższą jakość obrazu niż dotychczasowe kamery CCTV. Przetworniki megapikselowe oraz dobrej jakości optyka pozwalają uzyskać krystalicznie czysty obraz jakości FULL HD 1080p przy zachowaniu płynności obrazi sięgającej 30 kl/sek. 
 
 
 
Rejestracja Nagrań w systemie Monitoring IP
 
Nagrywanie obrazu z kamery IP może zostać zachowane na dysku twojego domowego, firmowego komputera z wykorzystaniem dedykowanych aplikacji jak np. NVR GeoVision zatem nie ma konieczności dodatkowego zakupu rejestratora ani dodatkowych kart DVR jak w przypadku monitoringu CCTV.
 
Nie mniej jednak należy pamiętać, że rejestratory sieciowe są przystosowane do całodobowej pracy, zapewniają stabilne działanie całego systemu a w dodatku oferują znacznie więcej opcji konfiguracji za pomocą których można dostosować pracę systemu do panujących warunków. 
 
Nagrania zarówno w monitoringu CCTV jak i w Monitoringu sieciowym działają na zasadzie nadpisu tzn., że kiedy dysk już jest pełny najstarsze nagrania są zastępowane (nadpisywane) nowymi. Takie rozwiązanie nie wymaga ingerencji użytkownika w system. 
 
Podstawowym czynnikiem wpływającym na czas zachowanych nagrań na dysku jest jakość nagrania oraz ilość klatek na sekundę. Na jakość nagrania wpływa z koleji rodzaj zastosowanej kompresji obrazu i dźwięku a więc kodek H.264 lub MPEG4 oraz rozdzielczość obrazu.
 
Monitoring CCTV nierzadko z uwagi na gorszą jakość przekazywanego obrazu generuje mniejszy objętościowo materiał. Przykładowo dla systemu GeoVision w oparciu o kartę DVR GV650-8 (dostępne w naszym sklepie) zainstalowaną na komputerze PC z dyskiem 500GB, czas przechowywania materiału wideo z 8 kamer 600 TVL w średniej wielkości sklepie odzieżowym przy rozdzielczości VGA 640x480 wynosi nawet do 2-3 miesięcy z wykorzystaniem kodeka H.264 przy włączonej opcji DETEKCJA RUCHU.
 
Z koleji dla typowych kamer IP przy zachowaniu optymalnej jakości a więc 1280x800 - 1 Mpix czas nagrań z wykorzystaniem dysku o pojemności 500GB wynosi około 1 miesiąca. Oczywiście nie sposób określić dokładnie czasu przechowywania nagrań ponieważ tak jak napisałem wyżej wpływa na to wiele czynników takich jak rodzaj kompresji, rozdzielczość obrazu, płynność obrazu, ilość zdarzeń, zmiana warunków oświetleniowych, zakłócenia transmisji sygnału oraz detekcja ruchu. No właśnie czym jest detekcja ruchu i jak działa? 
 
Dzięki opcji detekcja ruchu, którą możemy spotkać zarówno w systemie monitoring IP jak i monitoringu CCTV znaczna ilość miejsca na dysku zostaje zaoszczędzona. Kamera nie nagrywa w trybie ciągłym a uruchamia nagrywanie tylko wtedy kiedy zachodzi jakiś ruch w strefie objętej nadzorem wizyjnym. 
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: 
 
 
Autor: Monitoring-system.pl
copyright, symbol: © 

Kamery do monitoringu - telewizja przemysłowa

W obecnych czasach monitoring stanowi nieodłączny element naszego życia. Dzięki niemu można kontrolować obiekty użyteczności publicznej i instytucje prywatne. Coraz częściej stosowany jest także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów proponujemy różnorodne kamery do monitoringu. Telewizja przemysłowa, czyli system przekazywania obrazu w zamkniętej przestrzeni pozwala na nadzór określonych pomieszczeń. Jest stosowana w obiektach usługowo-handlowych, ale też w prywatnych przedsiębiorstwach i firmach. Telewizja przemysłowa to środek przeznaczony do obserwacji, rejestrowania i sygnalizowania zdarzeń, świadczących o niebezpieczeństwie i zagrożeniu. Znajdziecie tu Państwo kamery do minitoringu takie jak CVI Full HD, Turbo HD HQ-VISION, rejestratory HD-CVI, rejestratory Turbo HD HQ-VISION, kamery CCTV i wiele innych. Wysoko wyspecjalizowane urządzenia zwiększą bezpieczeństwo Państwa otoczenia i chronionej przestrzeni. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wygodę i duży wybór metod płatności zapewnia Transferuj.pl

X
ELEKTRONICZNE SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ
Kamery, Telewizja Przemysłowa CCTV IP, Alarmy, Domofony, Sieci komputerowe, Anteny WIFI, Kontrola dostępu, Rejestracja czasu pracy
Sklep, Dystrybucja
Instalacje, Usługi
W naszym sklepie mogą Państwo zakupić nowy, oryginalny sprzęt z pełną gwarancją producenta. Zestawy do monitoringu, zestawy alarmowe, zestawy bezprzewodowe, urządzenia sieciowe IP.
Oferujemy również montaż kamer monitoringu, instalacje alarmowe, montaż domofonów, systemy bezprzewodowe, instalacje kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy, instalacje nisko-prądowe. Nasze usługi objęte są pełną gwarancją. Sprawdź nasze realizacje i referencje.